Zámek

Zabezpečení

Leden 8, 2008

Žijeme v digitální době, kdy sítěmi putují naše data mimo naši kontrolu a mimo náš obzor. Nemáme ani ponětí, co kde a kdo o nás ví, a tak logicky se nabízí otázka, jak je to tady se zabezpečením?

Prvním krokem k zachování našich údajů je zadávat minimum údajů, na což jsou tu i nastaveny požadavky a projekt nemá potřebu z Vás tahat všemožné údaje. Jak už bylo řečeno v části o projektu, stačí zadávat pouze jména a případný útočník si neodnese nic než jména.

Vaše vstupní jméno zaručuje separátnost jednotlivých dat na serveru, a tudíž nelze tak jednoduše získat data někoho jiného, neboť ani vaše vstupní heslo není pouze vaším vstupním heslem. Zároveň totiž slouží jako šifrovací klíč, který spolu s dalším algoritmem (o kterém tuším tu není potřeba psát) tvoří šifru, na jejímž základě jsou teprve data fyzicky uchovávána v databázi.

Na základě těchto prvků mi tento systém připadá bezpečnější než např. po ruce dostupný mobilní telefon, či PDA, kde si tato důvěrná data může přečíst prakticky kdokoliv (i bez technických znalostí).

 

© 2017 Baron Pep von Kriegel. Kontakt peps@volny.cz.

Valid XHTML 1.0 | Valid CSS | SEO servis